کسب وکار اینترنتی برای دانش آموزان

کسب و کار اینترنتی برای دانش آموزان

دراین مقاله قصد دارم که به مبحث کسب وکار اینترنتی برای دانش آموزان بپردازم.

اول اینکه باید بررسی کنیم ببینیم که آیا دانش آموز میتواند به درآمد برسد یا خیر و آیا کسب و کار اینترنتی برای دانش آموزان شدنی هست یا نه؟!

در کشور های مختلف دانش آموزان و نوجوانان درآمد های بسیار بالایی از طریق فضای مجازی و اینترنت دارند و به نوعی میتوان گفت که از این طریق پول خیلی خوبی به دست می آورند.

اما ابتدا باید هدف و رسالت دانش آموز مشخص شود تا خدایی نکرده لطمه ای به آینده درسی او زده نشود.

ابتدا بگذارید کمی از خودم برایتان تعریف کنم.

تقریبااز سن 13 سالگی شروع به کسب در آمد از اینترنت کردم آن زمان اینترنت به صورت دایل آپ وجود داشت و خیلی پر سرعت نبود.خیلی از شبکه های اجتماعی که الان وجود دارند اون زمان وجود نداشت و من یادم هست که تنها شبکه مجازی که موجود بود یاهو مسنجر بود و من از طریق فروش وب سایت در یاهو مسنجر کسب درآمد میکردم.اما آیا  این درآمد من به درس من لطمه زد یا خیر؟ شاید بتواند بگویم که کمی به درس من لطمه خورد به دلیل اینکه زمان زیادی را برای آموزش فضای مجازی و ساخت وبسایت گذاشتم و همین امر موجب شد که کمی از درسم عقب بیوفتم اما اون زمان هدف و رسالتی برای خودم انتخاب نکرده بودم و صرفا به دلیل علاقه به وبسایت های اینترنتی این کار را اغاز کردم.پس پیشنهاد من یه شما ابتدا هدف گذاری و شناخت رسالت است.

اگر دوست دارید کمی از زندگی منو بخونید برید به این مقاله من در سایت بیشتر از یکنفر

اما از اون جایی که در این مقاله قصد دارم که به کسب درآمد برای دانش آموزان به پردازم نمی خواهم زیاد راجب  به هدف و رسالت و آینده صحبت کنم فقط خواستم که به شما خواننده عزیز گوش زد کنم که هدف و رسالت خیلی مهم تر از کسب درآمد است.

نوجوانان

اینفولئنسر های دهه 80

با کمی بررسی در شبکه های مجازی میتوانید بینید که نوجوانان دهه هشتادی از طریق فضای مجازی در حال درآمد زایی هستند و این در آمدزایی گاها به درآمد های میلیونی میرسند. وقتی که بررسی میکنیم میبینیم که بحث کسب درآمد کم کم از بحث سن به شایستگی تغییرپیدا کرده است.شاید یک زمانی برای استخدام اولین چیزی که از شما پرسیده میشد سن و تحصیلات شما بود اما در حال حاضر تنها چیزی که برای افراد کارآفرین موفق وجود دارد بحث شایستگی و دانش و مهارت شماست. و این شده کسب و کار اینترنتی برای نوجوانان

کسب درآمد برای دانش  آموزان یک دنیای بزرگ است که با توجه به اتفاقات و بحران هایی که برای جهان بوجود آمده است کسب درآمد برای تمامی اقشار لازم شده است اما کسب و کار اینترنتی برای دانش آموزان جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

ایده اول

اولین ایده ای که میتوانم به شما بدهم این است که میتوانید یک دانش آموز بلاگر باشید. ابتدا برای شما توضیح بدهم که بلاگر یعنی چی؟

بلاگر یعنی کسی که زندگی روزمره خودش را در شبکه های مجازی به اشتراک میگذارد.اگر به سفر میروید عکسی از سفر خود در پیج خود قرار میدهید.اگر ساعت 5 صبح از خواب بیدار میشوید عکس یک لیوان چای را به همراه یک کتاب در حال مطالعه میگذارید یا هر چیز دیگر. یعنی شما لایف استایل خودتان را در معرض عموم قرار بدهید.

بلاگر کیست

مورد دوم ولاگر میباشد.

ولاگر به کسی میگویند که زندگی خود را به صورت ویدیویی به مردم نشان میدهد.

تفاوت بلاگر با ولاگر دراین است که بلاگر فقط عکس قرار میدهد ولی ولاگر علاوه برعکس ویدیو هم قرار میدهد که اتفاقا ولاگری محبوبیت زیادی دربین اقشارمختلف جامعه دارد.

لازمه شروع کار چیست؟

شما برای شروع به کار حتما نیاز به مهارت ودانش کافی دارید اما سوالی که پیش می آید این است که چقدر زمان نیاز داریم که مهارت و دانش کافی را به دست بیاوریم؟

برخی از بزرگان میگویند که برای  بدست آوردن یک مهارت نیاز به  بیست ساعت مطالعه داریم. وقتی شما 20 ساعت مطلعه میکنید یعنی شما در آن حیطه به تخصص نسبی رسیده اید و میتوانید شروع به کار کنید.حال کافی که هدف و رسالت خود را بدانید و بیست ساعت برای آن تلاش کنید.

یعنی در یک هفته فقط بیست ساعت زمان بگزارید و کتاب و دوره های موجود در آن زمینه را ببینید و مطالعه کنید.

استارت آپ ها

ایده دوم

یکی دیگر از راه های کسب وکار اینترنتی برای دانش آموزان این است که صاحب یک استارتاپ وایده باشید.

کافی است که با توجه به شرایط روز کمی ایده پردازی کنید و کمی ایده پردازی کنید و بارش فکری داشته باشید تا بتوانید یک کسب و کار کوچک برای خود راه بیاندازید.

اگر که ایده ی خوبی داشته باشید مراکزی به نام شتاب دهنده در ایران وجود دارند که ایده شما را دریافت کرده و روی آن سرمایه گذاری میکنند و در نهایت ایده شما به بار می نشیند یعنی شما بدون پرداخت وجهی میتوانید ایده خود را عملی کنید. اینم یکی از راه برای کسب و کار اینترنتی برای دانش آموزان.

ایده سوم

یک مهارت کسب کنید و با استفاده از آن کسب درآمد کنید.درمقاله ای گفتم که آموزش فتوشاپ و انجام کار های فتوشاپی درآمد بسیار بالایی دارد.ساخت لوگو،ساخت لوگو موشن،کار با افترافکت تمامی اینها به راحتی قابل یاد گیری هستند و درآمد بسیار بالایی دارند.

همین لوگوی سایت من بالای3 میلیون تومان ارزش داشته و طراح هزینه آن را دریافت نموده است. حال شما ببینید که چه درآمدی پشت فتوشاپ و کار های گرافیکی خوابیده است.

ایده چهارم

مورد بعد فروشنده محصولات دیگران باشید.کافیست که محصولات دیگران را پیدا کنید و فروشنده محصولات آنها باشید. شما میتوانید به اپلیکیشن دیوار رجوع کرده،کالاهایی که فروش ندارند را پیدا کرده و با فروشنده تماس بگیرید و به او بگویید که من محصول را برای شما میفروشم و در ازایش این مقدار پورسانت دریافت میکنم.

مطمئن باشید که آن شخص برای فروش محصول حاضر پورسانت را به شما پرداخت کند و شما شروع به بازاریابی برای آن شخص بکنید.

این اولین مقاله درباره کسب و کار اینترنتی برای دانش آموزان بود.منتظر مقالات بعدی باشید…

پیروز،موفق و بینهایت باشید.

مهدی قدیری

مهدی قدیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *