14 موضوع که اگر بدانید جادوگر دل مردم خواهید شد

بسم الله الرحمن الرحیم…

خیلی متشکرم که اینقدر به آموزش اهمیت میدهید شما جزء 3درصد افراد جامعه هستید که برای آموزش روی خودتان سرمایه گذاری می کنید… 14 نکته بسیار جذاب و عالی:

صادقانه و به جرعت می توانم بگویم که این 14 نکته می تواند تا حد بسیار زیادی به شما، زندگی و ارتباطات شما کمک کند. 14 نکته خیلی ساده و در عین حال بسیار کارا و حرفه ای.

انتقاد پذیری

همه ی ما به همان اندازه که عطش تشویق و تحسین را داریم، به همان میزان از محکوم شدن و تایید نشدن می رنجیم.

هر چند که ما میدانیم انتقاد الماسی است که به سمت ما پرت می شود اما ممکن است خیلی از مردم این موضوع را ندانند پس بهتر است سربه سر مردم نگذاریم و آنها را دائما نقد نکنیم. همه ی ما از تعریف خوشمان می آید پس چرا از این موضوع برای استحکام روابط و حل مشکلاتمان استفاده نکنیم؟ اصلا نقد کردن های پیاپی و بیجا اشتباهی فاحش است چون ممکن است خودمان نیز همان مشکل را داشته باشیم. ((وقتی جلوی در خانه خودتان پوشیده از برف است دیگر از پشت بام همسایه ایراد نگیرید.)) جمله بسیار جالبی است. بعضا خیلی از ما وقتی در حال نقد دیگران هستیم دقیقا خودمان همان مشکل را داریم، بنابراین این نقد و بحث با طرف مقابل فقط طبعات منفی را به دنبال دارد و دیگر هیچ… در یک کلام افراد با عزت نفس و باهوش بجای نقد از پرکردن سطل دیگران و تعریف و تمجید از آنها مشکلات را حل میکنند.

اگر میخواهید عزیز باشید، با مردم بحث و گلایه، انتقاد و سرزنش نکنید.


تشویق کردن

چه کسی از تعریف و تمجید بدش می آید؟ تقریبا می شود گفت هیچ کس مگر اینکه مشکل روانی داشته باشد!! اما آیا مردم فرق بین تعریف از ته دل و صادقانه را با چاپلوسی و ریاکارانه را نمی فهمند؟ قطعا که متوجه خواهند شد. پس اگر در زندگیتان از عمق وجود از کسی تعریف کردید رابطه شما مسحکم و پایدار خواهد ماند. چقدر جذاب است که آندریو کارنگی دستور داده بود روی سنگ قبرش بنویسند:

(( آرامگاه ابدی کسی که میدانست چطور افراد باهوش تر از خودش را دور و برش نگاه دارد.)) مقایسه کنید با بعضی از سنگ قبرها در فرهنگ ما! اینقدر جملات تاسف بار و منفی روی آنها نوشته شده که وقتی بالای سر آنها می روی میخواهی زودتر فاتحه ای بخوانی و آنجا را ترک کنی، اما فکر کن بالای سنگ قبر کارنگی بیایی! وقتی این جمله مثبت را می خوانی خواه ناخواه انرژی میگیری و به عظمت تفکر این شخص پی میبری و با دیدی نو زندگی را ادامه می دهی. حالا تجسم کن یکی از اطرافیان و دوستان او بالای قبر وی حاضر شوند، آنها چه حسی دارند؟ آیا ظر ف آنها برای مدتی طولانی پر نمی شود؟

اینجاست که به حدیث پیامبر اکرم (ص) را با عمق وجودم حس کردم:

مردم بنده محبت هستند، به آنها محبت کن

صادقانه از مردم تحسین کن.

————————————————————————-

موفقیت

تا حالا شده دوستتان پیش شما بیاید و از شما مشورتی بخواهد و جمله خود را اینگونه آغاز کند: مهدی یه لحظه خود را جای من بگذار؟! احتمالا برای خیلی از ما پیش آمده باشد و شاید خود ما نیز به دوستمان این حرف را زده باشیم. اما چرا؟ چرا از کسی می خواهیم که جای ما قرار گیرد؟ چون انسان ها دوست دارند که کسی آنها را درک کند و فکر کند شخصی او را کاملا می فهمد. کسی که بتواند شوق انجام کار را در دیگران بیافزاید و همیشه در همه مسائل بجای اینکه خشمگین شود و یا ترحم کند خودش را جای طرف مقابل بذارد هم رابطه آنها مثل زنجیر از هم جداناپذیر می شود و هم مشکل به راحتی حل می شود.

خودتان را جای افراد بگذارید و به آن ها انگیزه بدهید.

————————————————————————-

عشق و علاقه

صداقت، خیلی ها در زندگی، قبل از ازدواج و حتی حین زندگی و رابطه از صداقت صحبت می کنند و آن را اصلی مهم ما در زندگی می دانند. صداقت به معنای ساده تر یعنی هر چه از دل برآید خوش آید و هر آن چیز که از دل نیاید به معنای تملق و چاپلوسی برداشت می شود. این کار را انجام بدهید تا بیشترین اثر گذاری را روی فرد داشته باشید، دیگران را از ته دل دوست داشته باشید. زمانی که ما به دیگران علاقه مند می شویم که آنها به ما علاقه مند شوند.

صادقانه از ته دل دیگران را دوست بدارید.

————————————————————————-

لبخند زدن

خوب و بد وجود ندارد، این ماییم که خوب و بد را بوجود می آوریم. این ماییم که می توانیم حال دل دیگران را خوب یا بد کنیم، این ماییم که می توانیم روز یک نفر را بسازیم یا آنرا خراب کنیم، این ماییم که می توانیم سطل دیگران را پر و یا خالی کنیم. بله خالق احساسات خود ماییم. اگر احساس می کنید نمی توانیم حال دیگران را خوب و یا رابطه هایمان را قوی و مستحکم کنیم، کافی است فقط یک کار کوچک انجام بدهیم، لبخند بزنیم.

تا اینجا فکر می کنید این مطالب چقدر می تواند به روابط شما کمک کند؟

لبخند بزنید

————————————————————————-

نام و هویت شخص

اسم شما چیه؟ اسم من مهدی است، به نظر من زیبا ترین اسم دنیا مهدی است. اسم شما چیه؟ به نظر شما اسمتان زیبا ترین اسم جهان نیست؟ به جرعت می توان گفت 90 درصد افراد عاشق اسمشان هستند و آن عده کمی که از اسمشان خوششان نمی آید به دلیل مسائل و مشکلاتی بوده که ذهنیتشان را از اسمشان بهم ریخته. اگر دوست دارید روابطتتان را مستحکم و قوی کنید اسم آن را به زبان بیاورید، دوست، آشنا، همسر و … شیرین ترین و مهم ترین کلمه برای طرف مقابلتان اسم اوست، پس اسم آن را به بهترین شکل بیان کنید.

شیرین ترین و مهم ترین کلمه برای طرف مقابلتان اسم اوست

————————————————————————-

خوب گوش دادن

درسته که تیپ های شخصیتی با هم دیگه تفاوت دارند و هر کس از نظر اخلاق و رفتاز با دیگری فرق دارد اما اکتر مردم دوست دارند بیشتر از خودشان حرف بزنند تا اینکه طرف مقابل شروع به حرف زدن کنند، به نوعی این موضوع ارتباط بسیار زیادی با موضوع علاقه مردم به تعریف و تمجید دارد. اما موضوع حرف من چیه؟ خیلی از مسائل را می توانید با گوش دادن موثر حل کنید، فقط کافیه سر بحث را باز کنید و ساکت شوید تا ببینید طرف مقابل چگونه با شما گرم می گیرد و شروع به صحبت می کند، حتی اگر جایگاه خیلی بالایی داشته باشد، مثلا رئیس بانک فلان! این یک راز بزرگه :

فقط کافیه صادقانه شنونده خوبی باشید و مردم را را به صحبت درباره ی خودشان ترغیب کنید و از علایق آنها صحبت کنید.

تا اینجا فکر می کنید این مطالب چقدر می تواند به شما کمک کند؟

————————————————————————-

تو

شما مهم هستید، درسته؟ زندگی شما برای خود شما ارزش مند است، درسته؟

پس باید این را قبول کنیم که زندگی دیگران هم حداقل به اندازه زندگی ما ارزش مند هست و باید برای آن احترام قائل شد همانطور که دوست داریم برای ما ارزش قائل شوند، اما بازم یک فرمول جذاب و یک راهکار فوری که چگونه در دل مردم جا باز کنید، همه ما قبول داریم که زندگی انسان ها با ارزش است اما آنرا بیان نمی کنیم.

مثلا می دانیم که اگر پاکبانان شهرتان نباشند در کسری از ساعت شهر به زباله دانی تبدیل می شود اما آیا به آنها می گوییم که چقدر مهم هستند و اگر نباشند علنا ما هم یا نخواهیم بود و یا در آشغال دونی زندگی خواهیم کرد؟ نهایت کاری که می کنیم این است که وقتی از کنار آنها رد می شویم با لبخندی می گوییم خسته نباشید! یعنی حتی می خواهیم از آنها تشکر کنیم باز هم از کلمه خدا قوت یا دمت گرم مرد استفاده نمی کنیم و می گوییم خسته نباشید! اگر می خواهید در دل مردم جای باز کنید صادقانه و بدون ریا به آنها حس مهم بودن را تلقین کنید.

صادقانه و بدون ریا به آنها حس مهم بودن را تلقین کنید.

————————————————————————-

آتش سوزی

وقتی جایی آتش می گیرد آن را با چی خاموش می کنیم؟ آتش، بنزین، نفت، آب. الان که در حال خواندن این متن هستید خنده تان می گیرد و می گویید این چه سوال احمقانه ایست خب معلومه آب! اما هنگامی که با کسی بحث و جدل می کنیم و یا موضوعی پیش آمده که برای شما و یا طرف مقابل ناخوشایند است صحبت می کنید و خشمگین می شوید چی؟ آیا وقتی طرف مقابلتان خشمگین است شما هم جوابش را می دهید؟( بنزین)، آیا با خنده و طعنه سعی می کنید به او بفهمانید که بی اهمیت هستید؟( آتش) یا اینکه فقط گوش می کنید و آرام می مانید تا طرف مقابل را آرام کنید و در آرامش آن موضوع را حل کنید؟(آب) دیدید؟ دیدید که حرف من احمقانه نبود؟ چقدر تا بحال بنزین بوده اید برای آتش؟

تنها راه کسب بهترین نتیجه از بحث، پرهیز از بحث است.

————————————————————————-

احترام گذاشتن

نظر هر شخص برای خودش بسیار با ارزش و قابل احترام است. اگر می خواهید در رابطه هایتان موفق باشید به دیگران نگویید که این نظر شما اشتباه است و کاملا صادقانه به نظر شخص مقابل احترام بگذارید چون ادراک طرف مقابل این است که دیدگاهش درست است و در واقع همین هم هست! کافیه به اینستاگرام بنده سر بزنید و کامنت های پست ادراک را مطالعه کنید، راجع به یک موضوع ده ها نظر متفاوت داده شده است که همگی درست و قابل احترام است، این یعنی هر کسی با توجه به ادراک و فهم خودش نظری دارد و وظیف ماست که حرف های آنها احترام بگذاریم.

به نظرات دیگران احترام بگذارید و هرگز نگویید اشتباه می کنید.

————————————————————————-

شجاعت

اگر اشتباه کردید، شجاع باشید و اعتراف کنید. اعتراف مثل عسلی از بر دهان شخص مقابلتان که یا بشدت از دست شما ناراحت است و یا قصد دارد به خاطر اشتباهتان با شما قطع رابطه کند. وقتی شما اعتراف به اشتباهتان می کنید در واقع همزمان با یک تیر در چند نشان می زنید. نشان اول: شما شجاعت خودتان را کاملا به رخ طرف مقابلتان می کشید. نشان دوم: اعتماد سازی بالایی بین شما شکل خواهد گرفت چون شخص مقابل می گویید وقتی اینگونه به اشتباهش اعتراف می کند پس حتما در آینده همینطور است و البته قابل اعتماد. نشان سوم: طرف مقابل اعترافتان را می پذیرد و بدون اینکه کدورت خاصی بوجود بیاید، مشکل را حل می کند و … پس:

اگر اشتباه کردید فورا، صادقانه و قاطعانه به آن اعتراف کنید.

————————————————————————-

یک قانون بسیار کارآمد و مهم از سقراط، قانونی که می تواند کاری کند که مردم را به راحتی متقاعد کنید و آن هم قانون بله- بله است. یعنی از شخص مقابلتان دو تا بله بگیرید و تمام!

آقایی به شدت به تیر کمان و شکار با آن علاقه داشت و روزی با مغازه ای تماس گرفت و درخواست کرایه تیر و کمان کرد. ( درحالی که این مغازه اصلا چیزی کرایه نمی داد و فروشنده می توانست بگویید شرمنده آقا ما همچین سرویسی نداریم گفت: ) قربان آیا شما دوست دارید پول خود را پس انداز کنید و آن را الکی خرج نکنید؟ آن مرد جواب داد: بله!. سپس فروشنده گفت می دانید هزینه اجاره تیر و کمان 25 تا 30 دلار است اما ما پک کامل تیروکمان را فقط 34 دلار و 95 سنت می فروشیم یعنی فقط 4دلار و 95 سنت گران تر از بهای اجاره. آیا به نظر شما منطقی نیست که شما به جای اجاره آن از ما این پکیج را خریداری کنید؟ به این ترتیب آن مرد بله دوم را هم گفت. چه اتفاقی رخ داد؟ قانون بله- بله کار خودش را کرد. یک بله صادقانه.

بله – بله

تا اینجا فکر می کنید این مطالب چقدر می تواند به شما کمک کند؟

بهتون توصیه می کنم این مقاله را نیز مطالعه نمایید.

————————————————————————-

سینما و تلوزیون نظرهای خودشان را به صورت نمایشی به ما منتقل می کنند و ما می بینیم که حتی بعضی چیزهایی را که قبلا به آن اعتقادی نداشتیم و یا دوستشان نداشتیم را پذیرفته ایم. چرا ما اینکار را نکنیم؟ چرا ما نظرهایمان را نمایشی به دیگران به اشتراک نگذاریم؟

به این داستان کوتاه توجه کنید: شخصی قصد ملاقات با مدیر یک شرکت بزرگ را به صورت حضوری داشت! کاری سخت و عجیب. چون مدیر یک شرکت نمی تواند برای هر کس که بخواهد او را ببیند وقت بگذارد اما آن مرد چه کرد؟ روی یک کاغد نوشت خانم ولف من می توانم شما را در روز —– ساعت —– ملاقات کنم و —– دقیقه با شما صحبت کنم و

آن را در صندوق نامه ها قرار داد تا خود خانم ولف تعیین کند که این شخص چه روزی و چه مقداری می تواند وی را ملاقات کند. جالب نیست؟ یک حرکت نمایشی با نتیجه ای جالب. آن شخص نامه را ساعت 11 تحویل داد و خانم ولف ساعت 2 بعد از ظهر به آن پاسخ داد که 10 دقیقه می تواند با او ملاقات کند، آن قرار ملاقات انجام شد و آنها بیشتر از یک ساعت با هم حرف زدند! به این میگن نظر نمایشی!

اگر سینما و تلوزیون می توانند چرا ما نتوانیم؟

————————————————————————-

نقشه جایگزین. اگر دیدید که با نکاتی که ذکر شد نمی توانید مسائل را حل کنید باید از نقشه جایگزین استفاده کنید، این نقشه از این قراره که شما بر خلاف باور عموم که می گویند باید تنبیه اش کنید و یا عصبانی شوید، باید حس مبارزه طلب را در افراد برانگیزید، با اینکار می توانید کارایی کارمند، کارگرتان را بالا ببرید و یا رابطه تان را با دوستان و همسر خود تقویت کنید.

صادقانه حس مبارزه طلبی را در افراد بر انگیزید.

————————————————————————-

اگر کسی اشتباهی کرد و شما قصد داشتید به طرف مقابل آن را بفهمانید چند راهکار مفید به شما می گویم:

1- غیر مستقیم توجه دیگران را به اشتباه جلب کنیم.

2- اول از اشتباهات شخصی خود بگویید.

3- به او دستور ندهید، خواسته خود را به شکل سوال مطرح کنید.

4- آبروی طرف مقابل را حفظ کنید.( در جمع نقد نکنید.)

5- آنها را با نام نیکو صدا بزنید.

6- به او بفهمانید که حل آن مشکل بسیار ساده است.

7- صادقانه کوچکترین کار آن را تحسین کنید.

برید و با پنبه سر ببرید.

موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *